Projektowanie

Jako firma z ponad 10-letnim stażem mamy duże doświadczenie w analizie czynników sprzyjających rzetelnie wykonanej oraz dobrze zaopatrzonej inwestycji. Świadczymy kompleksowy zakres usług projektowych, od doradztwa/znalezienia odpowiedniej działki pod inwestycję, zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę i szczegółowo analizując potrzeby Inwestora, specyfikę działalności, a także liczne uwarunkowania towarzyszące inwestycji, aż po skrupulatne wykończenie. Podczas rozmów z Inwestorami wspólnie omawiamy kierunek i zakres prac.

Zarówno biurowiec, jak i hala jest wizytówką firmy, dlatego należy dołożyć wszelkich starań by ich wygląd był spójny. Nie tylko ważna jest funkcjonalność i ergonomia pomieszczeń, ale również ich estetyka i harmonia.

Projektujemy wyjątkowe obiekty, wpisujące się w oczekiwania Inwestora, jednocześnie spełniające wszelkie, najbardziej restrykcyjne wymagania budowlane. W całym procesie uwzględniamy istotne dla tego typu obiektów czynniki, takie jak parametry cieplne, akustyczne czy obciążeniowe. Fundamentalnym jest również zapewnienie komfortu użytkowania poprzez odpowiednie doświetlenie powierzchni produkcyjnych, magazynowych czy usługowych, właściwą wentylację czy przemieszczanie się ludzi i towarów. Zastosowane przez nas rozwiązania są właściwie dopasowane do specyfiki procesów produkcyjnych, maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych. Przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa (odpowiednio dopasowujemy systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego, takie jak systemy oddymiania, kurtyny dymowe, drzwi i bramy ewakuacyjne, ściany ogniowe) oraz poprawności wykonania wszystkich etapów budowy. Zarówno podczas planowania, jak i realizacji, kierujemy się ekonomią wykonania i eksploatacją obiektu.

Projektowanie zaczynamy od dopełnienia wszelkich formalności, pomagamy zdobyć niezbędne dokumenty i pozwolenia, szczegółowo analizujemy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz decyzje o warunkach zabudowy.

Projekt architektoniczno-budowlany wraz z rysunkami technicznymi zawiera wszystkie wytyczne dotyczące wymiarów i rodzaju podwaliny, konstrukcji, obudowy. Tworzymy też plany obejmujące między innymi zagospodarowanie terenu, rzuty kondygnacji i fotorealistyczne wizualizacje projektów inwestycyjnych.